Головна » Захист у Європейському Суді з Прав Людини

Захист у Європейському Суді з Прав Людини

Існуюча юридична та судова практика в ряді випадків примушує юридичних та фізичних осіб звертатися по захист власних прав до наднаціональних установ та інстанцій. Зокрема, до Європейського Суду з Прав Людини (далі – ЄСПЧ), який почав свою діяльність у 1959 році. Ця міжнародна структура – судовий орган, юрисдикція якого розповсюджується на країни, що ратифікували Європейську Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод. ЄСПЧ розглядає скарги як фізичних, так і юридичних осіб, які звертаються сюди у разі порушення їх прав тими державами, що підписали чи ратифікували Конвенцію.

ЄСПЧ розглядає лише заяви, в яких йде мова про порушення прав (одного чи кількох), що гарантуються Конвенцією та Протоколами до неї. В разі підтвердження факту порушення прав, ЄСПЧ може присудити справедливу компенсацію в грошовому еквіваленті за моральні збитки та завдану моральну шкоду. Також буде відшкодовано витрати стороні, яка виграє справу. Наприклад, витрати через вичерпання всіх можливостей впливу внутрішніх засобів правового захисту, що й змусило позивача звернутися до ЄСПЧ:  юридичні, адміністративні, поштові витрати тощо. Зрозуміло, що розмір компенсації визначається індивідуально і має на меті дати можливість заявнику повернутися до вихідного стану справ, в якому він перебував на момент порушення законних прав чи свобод.

Зазвичай, розгляд скарги у ЄСПЧ – досить складна та довгострокова процедура. У середньому вона триває від 3 до 5 років. Тож, якщо ви вирішили звернутися до такої серйозної інстанції, як ЄСПЧ, краще заручитися підтримкою професіоналів. 

 «Юридична компанія «FAS-UST» має достатній досвід, аби допомогти вам захистити законні права та інтереси в ЄСПЧ. Ми знаємо, як зробити звернення до цієї інстанції найбільш ефективним та пропонуємо своїм клієнтам повний комплекс юридичних послуг у цьому напрямку. А саме, фахівці нашої компанії можуть:

- представляти ваші інтереси  на національному рівні (мета – довести неможливість подальшого захисту прав чи свобод на національному рівні через вичерпання всіх існуючих можливостей);

- здійснювати консультативну допомогу, що має підтвердити (спростувати) наявні правові підстави для звернення до ЄСПЧ;

- представляти ваші інтереси  в ЄСПЧ, а також здійснювати додаткові заходи, які допоможуть захистити ваші права на підставі рішення ЄСПЧ в межах національної юрисдикції.

 Скористайтеся фаховою допомогою досвідчених юристів, які працюють в нашій компанії, адже  захист власних прав у Європейському Суді з Прав Людини –  серйозна справа, потребуюча висококваліфікованих професіоналів . Ми пропонуємо:

- консалтингові послуги відносно перспективи вашого звернення до ЄСПЧ;

- супровід справ в судових інстанціях національного рівня (мета – вичерпати всі можливості законного захисту, щоб у  подальшому звернутися до ЄСПЧ);

- допомогу у складанні скарги до ЄСПЧ;

- підтримку всебічної комунікації з судовою інстанцією, а також ефективне представництво ваших інтересів  на всіх етапах розгляду справи;

- допомогу у складанні заперечень на аргументи уряду;

- допомогу у складанні вимог справедливої ​​сатисфакції;

- участь та нагляд за  переговорами стосовно врегулювання справи дружнім шляхом;

- контроль за виконанням рішення ЄСПЧ.