Головна » Прес-центр » Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд»

Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд»

Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд»

Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд» був підписаний Президентом України Петром Порошенко - за повідомленням Прес-служби Президента України від 25 лютого 2015 року. Який був прийнятий у другому читанні Верховною Радою 12 лютого цього року.

Нормами даного закону передбачається, що призначення судді на будь яку посаду, а також при формуванні Вищої кваліфікаційної комісії суддів, та Вищої ради юстиції буде проводитись лише на конкурсній основі. Також цій Закон підвищує вимоги і до кандидатів на ці посади, що надає прозористі та публічності процедурі.

Закон передбачає інститут суддівського досьє, за для збереження інформації о роботі кожного судді. Що впливатиме на кар’єрний зріст також як і морально-етичні та професійні  якості.

Передбачені гарантії захисту прав суддів, а також чітко визначенні підстави здійснення дисциплінарного провадження, встановлені строки притягнення до відповідальності та погашення дисциплінарних стягнень щодо них.

Нововведенням у цьому Законі стало те, що застосування норм права стають обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень і суди нижчих інстанцій обов’язково мають враховувати їх при вирішенні справи. Такі зміни дають можливість зробити рішення суду передбачуваними, та спрямувати на однакове застосування процесуальних та матеріальних норм права.

Окрім всього зазначеного, цим  Законом, розширюються наданні громадянам права, що до відкритості судового процесу, неупередженого розподілу судових справ та рівності перед судом і законом. Інформація така як: місця і часу засідання, стадії розгляду, та така  що стосується суду, який розглядає справу стає відкритою. Не має обмежень для використання   права бути присутніми на відкритому судовому засіданні, та гарантуються право проводити запис судового процесу з використанням  фото та відео зйомки.

При написанні цього закону врахували більш ніж п’ятдесят рекомендацій Консультативної ради Європейських суддів, Венеціанської комісії та багатьох інших міжнародних організацій.