Головна » Прес-центр » Указ Президента України № 150/2015

Указ Президента України № 150/2015

Указ Президента  України № 150/2015

Вісімнадцятого березня, цього року, був підписаний Указ № 150/2015, у якому Президент України затвердив додаткові заходи щодо забезпечення питань соціальної реабілітації і захисту учасників антитерористичної операції. Ці заходи, були розглянуті раніше, на зустрічі яка проходила чотирнадцятого березня з главами обласних державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади, а так само за участю членів Кабінету Міністрів і Прем'єр-міністра України.

Цей документ передбачає внесення змін до низки законодавчих актів, а саме: особам які забезпечують проведення антитерористичної операції - присвоєння статусу учасника війни, і статусу учасника бойових дій особам, які безпосередньо беруть в ній участь. Ці акти повинні бути розроблені Кабінетом Міністрів, і передані на розгляд до Верховної Ради невідкладно, на ряду з питанням о створенні єдиного державного реєстру для цих осіб.

Так само, в Цьому Указі йдеться про те, що Уряд має розробити законопроект про посилення відповідальності, у разі порушення роботодавцями норм законодавства щодо мобілізованих працівників,  призваних на військову службу. Крім цього, контроль за виконанням роботодавцями соціальних гарантій, а в разі порушення - відновлення порушених прав, лягає на міські  та обласні державні адміністрації, які в свою чергу повинні сприяти оформленню допомоги по безробіттю демобілізованим, і в найкоротші терміни, надання таким особам послуги з працевлаштування , перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Вищеназвані органи влади, на ряду з Кабінетом Міністрів мають затвердити цільову Державну програму співпраці з міжнародними організаціями у медичної, соціально-трудової реабілітації та адаптації учасників антитерористичної операції. Також, зобов'язані вжити заходів щодо запровадження медичного обстеження та надання першочергового санаторно-курортного лікування із забезпеченням як фахівцями з фізичної та психологічної реабілітації, так і технічними засобами, збільшення у лікувальних установах норм, пов'язаних з грошовими витратами на медикаменти та харчування. Сприяти залученню волонтерів, волонтерських організацій до заходів з соціальної реабілітації та адаптації.

Документом також пропонується внести пропозицію Національному банку України щодо вжиття заходів по контролю за дотриманням фінансовими установами норм законодавства з питання  забезпечення соціального захисту військовослужбовців-учасників АТО, щодо обслуговування ними банківських кредитів.

Перед центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді ставляться завдання з організації та надання допомоги сім'ям учасників антитерористичної операції, проведення соціального інспектування таких сімей з метою як вивчення, так і визначення їх потреб і видів соціальної допомоги, здійснення психологічного та педагогічного підтримки дітей шкільного віку з сімей учасників АТО.

Також Уряд повинен, на підтримку цих заходів - невідкладно затвердити порядки використання у цьому році коштів державного бюджету.