Головна » Прес-центр » Субсидiя: старi й новi питання

Субсидiя: старi й новi питання

Субсидiя: старi й новi питання

В квiтнi-травнi значно збiльшилися тарифи на послуги ЖКГ, виявилось, що сплачувати такi суми платiжок зможуть далеко не всi, тому в ситуацiї, що виникла, встановленно спрощений механiзм отримання субсидiй для населення. Як вказано на офiцiйному сайтi Кабінету Міністрів України, оформити бажану субсидiю легко, а саме:

 

  1. лише два документа – заява i декларація (вони обов’язково прийшли до кожного абонента з квiтневими платiжками), ïхня скорочена форма;
  2. термін дії субсидії – 12 місяців (а не лише опалювальний сезон);
  3. автоматичне подовження нарахування субсидій на наступний рік;
  4. можливість надіслати документи поштою до Управління праці і соціального захисту населення.

Так, з першого погляду все легко й просто, але є нюанси. Разглянемо кожне питання послiдовно.

Хто має право на субсидiю?

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, що сплачують за послуги ЖКГ більше визначеного для них обов'язкового відсотка платежу (вiн розраховується індивідуально). З 1 травня 2015 року субсидією можуть скористатися і орендарі житла. У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Як розрахувати розмiр субсидiї?

На офiцiйному сайтi КМУ є спецiальний калькулятор розрахункiв (http://www.kmu.gov.ua/control/calculator). Але вiн орiєнтовний (щоб було вiд чого вiдштовхнутися на початку)i не охоплює всі критерії, що враховуються при призначенні субсидії. Тому, звичайно ж, для остаточного визначення права на отримання своєї субсидії потрiбно звертатись до місцевого органу соціального захисту населення. А тут i розкажуть, що обов'язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім'ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:

  1. середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну особу (в 2014 році – 1176 грн)
  2. результат ділиться на базовий коефіцієнт 2
  3. після чого отримана цифра множиться на базовий коефіцієнт 15 %.

Коефіцієнти 2 і 15 відповідають наступному алгоритму: коли при середньомісячному доході у розмірі двох прожиткових мінімумів на особу сім'я платить за житлово-комунальні послуги 15 % свого доходу.

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Коли субсидія не призначається?

На це питання є чiтка вiдповiдь: субсидiя не призначається, якщо претендуючою особою було здійснено одноразову покупку на 50 тисяч гривень протягом року до дня звернення за субсидією.

З усiх iнших аспектiв (щодо майнового стану, наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні, здачі в оренду житлового приміщення) обмеженнiсть знято.

Це важливо!

Звичайно, iснуює й вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть/недостовiрнiсть поданоï інформації. У разi надання недостовірної інформації (при заповненнi заяви та декларацiï) спецiально або помилково, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) повертається у подвійному розмірі!

 

Якщо виникли певнi питання (або труднощi) при оформленнi судсидiï, «Юридична компанія FAS-UST» пропонує свої консультацiï й послуги з підготовки необхiдних документiв (мається на увазi ЗАЯВА i ДЕКЛАРАЦIЯ). Щоб уникнути помилок, пропонуємо звернутися до висококвалiфiкованих спецiалiстiв компанiï, для цього скористайтеся формою зворотного зв'язку на сайті або звертайтеся за телефонами: (057) 760-12-44, (067) 544-85-77.