Головна » Прес-центр » Проблемні питання оподаткування адвокатської діяльності у 2017 році

Проблемні питання оподаткування адвокатської діяльності у 2017 році

Проблемні питання оподаткування адвокатської діяльності у 2017 році

У ДФС Харківської області, за участі широкого представництва співробітників адвокатури, відбулося засідання круглого столу на тему «Проблемні питання оподаткування адвокатської діяльності у 2017 році у контексті змін до Податкового кодексу України». Одним із ключових моментів стало питання сплати Єдиного соціального внеску всіма самозайнятими особами до пенсійного фонду України.

Захід був проведений Радою адвокатів Харківської області спільно з ДФС у Харківської області. Активну участь у ньому взяли провідні адвокати ТОВ «Юридична компанія «ФАС-ЮСТ».

Під час засідання було розглянуто такі питання:

  • Якщо юрист працює на підприємстві як найманий працівник,  чи повинна така особа, яка зареєстрована як самозайнята особа – адвокат ще раз сплачувати ЄСВ?  
  • Чи справедливою та конституційною є вимога про сплату ЄСВ адвокатом, чия діяльність зупинена, в порядку ч.1.ст 31 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»?
  • Яка відповідальність виникає у адвокатів, які не зареєструвались у ДФС як самозайнята особа чи ФОП?
  • Чи обов’язкова сплата ЄСВ у 2017 році при відсутності доходу?
  • Існування колізії щодо можливості використовувати спрощену систему оподаткування адвокатськими бюро та адвокатськими об’єднаннями та відсутність такого права у адвокатів, які працюють індивідуально.

Усі наведені вище питання обговорювалися серед адвокатів разом з начальником ДФС Харківської області М.В. Рибаковим, начальником управління податків і зборів ФО – С.А. Благим, заступником  начальника ГУ ДФС у Харківській області Н.В. Свєтош, начальником управління надходження доходів – начальником відділу за надходженнями ЄСВ В.Ю. Доценко.

За результатами обговорення, Радою адвокатів Харківської області спільно з ДФС у Харківської області, було прийнято рішення підготувати до ДФС України, а також до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в частинні оподаткування адвокатської діяльності.