Головна » Прес-центр » Податок на розкіш у 2016 році: нововведення

Податок на розкіш у 2016 році: нововведення

Податок на розкіш у 2016 році: нововведення

З 1 липня українці почали отримувати повідомлення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (по-народному – податок на розкіш). Підставою для здійснення сплати податку є повідомлення-рішення податкової інспекції з зазначенням платіжних реквізитів і загальної суми податку. Воно направляється / вручається за податковою адресою особи (за місцем її реєстрації), що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Після отримання такого повідомлення-рішення фізичній особі надається період протягом 60 днів для сплати податку.

Ставка податку – від 0,1% до 3% (остаточні ставки податку встановлюються органами місцевої влади) від мінімальної заробітної плати, за станом на 1 січня звітного року, за 1 кв. м бази. Тобто в 2016 році максимальна межа податку складає 41,34 грн. за 1 кв.м нерухомості.

Для фізичних осіб, які є власниками житлової нерухомості, збережені «пільгові метри», які податком не обкладаються:

1. квартири до 60 кв. м;

2. житлові будинки до 120 кв. м;

3. різноманітні типи житлової нерухомості (коли у власності особи є і квартира, і будинок, і/або їх частини) – до 180 кв. м.

Крім того, у 2016 році має місце ще одне нововведення, яке стосується власників великої житлової нерухомості. Так, стосовно осіб, у власності яких знаходиться квартира площею понад 300 кв.м і/або житлові будинки площею понад 500 кв.м, встановлена додаткова ставка податку у фіксованому розмірі 25 000 грн.

У 2016 році транспортний податок ( в народі - податок на «розкішні» авто) також розраховується за новими правилами, хоча його вартість залишилась колишньою - 25 000 грн. на рік. «Розкішним» вважається автомобіль, який коштує понад 750 мінімальних заробітних плат – 1,0335 млн. грн.